Kniha návštěv

Přístup a otevřenost

Míša | 01.04.2023

Chodíme na cvičení základů poslušnosti druhý měsíc s mladým australáčkem. Pejsek je velmi učenlivý a má o praci zájem. Kurz je ohromně přínosný hlavně pro mě jako pro psovoda. Učím se pod vedením opravdu zkušených trenérek zlepšovat vlastní práci se psem. Vyvarovat se zbytečných chyb, špatných návyků, učit se předvídat nežádoucí situace, přivykat pejska běžnému výcviku poslušnosti, ale zapracovat i na situacích, se kterými se v běžném životě mockrát setkáme. Učí nás porozumět tomu, proč se pes chová tak jak se chová. Oceňuju jejich přístup, upřímnost a otevřenost řešit a poradit v podstatě s čímkoliv. A navrhovat konkrétní řešení pro konkrétního psa. Moc doporučuji a díky! Míša a Woody

dobře strávený čas

Lída | 19.11.2022

Již delší dobu si beru pouze psy z útulků. A ti samozřejmě vyžadují socializaci, jako ostatně každý pes, ale občas je s nimi náročná práce. Momentálně chodíme do kurzů Rodinný pes s Lopezem, kříženec BO malinois a NO. Moc nás to baví a dostaneme cenné rady, jak na jeho některé problémy. Doporučujeme všemi deseti.

Valentýna

Antonia | 26.08.2022

Před měsícem jsme si, moje dcera a já, vzaly desetiměsíční Valentýnu z Bouchalky. Protože jsme naprosté začátečnice, zavolaly jsme si na pomoc paní Svobodovou a Ederovou k individuálním hodinám. Obě jsou kouzelnice. Valentýna je poslouchala na slovo a chovala se tak, jak ony chtěly. Byla a jsem z toho velice okouzlená. Teď se to ještě musíme naučit my, protože jsme brzdící článek v provozu :D Ale jsem o tom přesvědčená, že se i to povede. Dostaly jsme spoustu typů a rad, jak se máme chovat a jak ji učit to, co potřebujeme.
Připojuji se k ostatním příspěvkům nade mnou. Paní Svobová a paní Ederová rozumí psům jako málo kdo a dovedou své znalosti předávat ve velmi příjemné atmosféře, ve které se jak psi, tak lidé cítí velice dobře.
Mockrát jim za to děkujeme.
Antonia a Nina Kasová

Z potrhlého potížisty Rodinným psem

Markéta | 08.08.2022

Paní Svobodové a Ederové jsem velice vděčná za jejich individuální, empatický a trpělivý přístup nejen k psovi, ale i k psovodovi.
Na lekce jsem dorazila s naším, řekněme bláznivým, labradorem, u kterého jsme prošvihli výchovu v tom nejdůležitějším pubertálním čase. Vyhýbali jsme se mnoha situacím, za psem jsem vlála jako hadr na holi, pes mě nevnímal, já byla emočně na dně.
Očekávala jsem běžný kurz - základní povely apod. Velice mě ale překvapilo, když si nás obě paní vzaly pod svá křídla a zaměřili jsme se na problém od jádra pudla - pracovali na zklidnění psa, aby se nechoval jako nespoutané pometlo, aby mě vnímal a dokázali žít v souhře, to vše hravou formou. Učíme psa zaměstnat hlavu, a já se učím zachovat chladnou hlavu.
Paní umí profesionálně odhadnout temperament psa a vhodně přizpůsobit styl výcviku, poradí i s řešením provozních situaci (např. pes štěká na lidi, vylítává z kufru auta jako kapr z rybníka, vyšiluje při návštěvách...).
Po 9 lekcích na Rodinném psu a zařazení nových znalostí do běžného života i tréninků v terénu máme doma vskutku rodinného labradora, se kterým se nebojíme jet na výlet, projít okolo jiného psa, nevyhýbáme se běžným denním situacím, a celá domácnost je tak mnohem více šťastná.

Zde jim na výcviku skutečně záleží.
Děkuji za Vás čas a dobrá srdce

Markéta s rodinou a Bárny

guldok Piškot

Luděk a Svatava Horákovi | 28.06.2022

Do kurzu docházíme již půl roku a rádi bychom vyzdvihli perfektní přístup
k našemu miláčkovi. Obě paní jsou profesionálkami na svém místě ,které o psech ví snad všechno .Líbí se nám individuální přístup a rady jak postupovat při různých situacích do kterých se s pejskem dostaneme..
ke každé rase je přístup jiný a zohledňují potřeby a možnosti našich pejsků.
Nejen ,že se náš Piškot perfektně socializuje ale naučil se i dost povelů ,takže se nemusíme bát jej kamkoli brát sebou už zvládnul i dovolenou v penzionu a dokonce nic nerozkousal.
Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další lekce

Zuřiví bišonci

Jana Endy a Laky | 15.05.2021

Děkujeme za účinnou pomoc s dvěma staršími nevychovanými zuřivými bišonky. Už dlouho nepokousali nás, sebe navzájem, ani nic nepočůrali. Děkujeme paní Svobodové a její kolegyni za profesionální přístup. Děkujeme. Jana a Adam

Zuřivý bišonci

Jana Endy a Laky | 15.05.2021

Děkujeme za účinnou pomoc s dvěma staršími nevychovanými zuřivými bišonky. Už dlouho nepokousali nás, sebe navzájem, ani nic nepočůrali. Děkujeme paní Svobodové a její kolegyni za profesionální přístup. Děkujeme. Jana a Adam

Naše cesta kurzem rodinného psa.

Lenka a Bailey | 31.08.2020

Kurz rodinného psa jsem začala navštěvovat cca před rokem a čtvrt.
Vím, že si asi řeknete, že je to dlouhá doba...ALE!!!...
Pořídila jsem si australského ovčáka, který byl dost psychicky nevyrovnaný a se kterým se nedalo vyjít takřka z baráku. Štěkal a dělal scény naprosto na vše (od leticiho sáčku na zemi, po auta, na lidi, cyklisty, zvuky. .prostě vše). Nedokázal udržet pozornost ani být chvilku v klidu. Každá vycházka pro mě byla utrpením a veřejnou ostudou. Aby toho nebylo málo, otěhotněla jsem a věděla, že pes musí buď pryč nebo se do výcviku musíme pořádně zakousnout.
A tak jsem šla na kurzy rodinného psa.
Dodnes si vzpomínám na první hodinu kdy jsme s Baileym byli v koutě na plentách daleko od psů a on jen štěkal, tahal a nebyl schopný se soustředit na hračku ani pamlsek natož na mě.
Dnes díky kurzům je Bailey schopný cvičit mezi psy, jít do města, popojet autobusem a s naší malou vychází naprosto ukázkově.
Určitě jsou super i teoretické hodiny, kde je skvělá možnost si zkusit být na chvíli psem a tak je i lépe pochopit. Nemají to s námi totiž také vůbec jednoduché.
Všem kdo chce mít ze psa parťáka a nechce cvičit psa pomocí trestů (protože vy byste chtěli být parťákem někomu, kdo vás jen řeže, nadává vám a nikdy vás nepochválí?), jedině doporučuji!
P.S: Děkujeme s Baileym za trpělivost a strávený čas s námi. :-)

Teoretická hodina

Petra a Nero | 03.08.2020

Minulý týden jsem se zúčastnila teoretické hodiny. Určitě mi hodně pomohla v tom, jak jinak je možné pracovat s Nerem. Teorii doprovázely i praktické ukázky, což bylo super.
Na konci jsem si to vyzkoušela na "vlastní kůži". Nóóó po pravdě, šlo to, ale dřelo to, a výsledek: všichni se pobavili.
Současně jsem se mohla zeptat na cokoli a vždy jsem dostala odpověď.

Jinak pravidelně chodíme každou sobotu dopoledne na cvičák. Hodina uteče jako voda. Někdy je to sice boj, já chodím domů unavená fyzicky a Nero psychicky. Zřejmě se mu tam ale líbí, protože pokaždé, když jdeme do lesa a blížíme se k hale, tak zahne směr plenty.

Musím oběma holkám - Martině i Jarušce - poděkovat za vstřícnost, trpělivost a lidskost.

Těšíme se na každou hodinu a pokud by bylo ještě něco během týdne, určitě nebudeme chybět.

Pokud chcete vědět, jak na to, vřele doporučuji.

Víkend se psy 15.-16.9.2018

Jitka & Lonty a Naty & Fela | 19.09.2018

Znovu jsem se s Lontym zúčastnila "psího kempu" a tentokrát jsem vzala i druhou část naší smečky - dceru s její fenkou.
Takže to měl Lonty náročnější a i přesto jsme to zvládli báječně. Mnohem blíž k psům než minule a přitom velmi krásně pracoval.

Opět jsme si hráli na psy, což je vždy velmi objevné a šokující, jak to těm mazlíkům ztěžujeme... A oni nás i přesto bezmezně milují :-)

Naty si to taky užila a s Felou byly báječně sehraná dvojka.
Dětičky nás taky naučily pár psích kousků a my dospěláci jsme měli co dělat, abychom je zmákli ;-)

Kdo si chce užít víkend se svým psem a třeba i dětmi a vylepšit si vzájemné vztahy, tak jsou víkendy pořádané Martinou a Jarkou správnou volbou!!! Mohu jen doporučit :-)

Tak zase příště na štěkanou! :-P
Jitka & Lonty a Naty & Fela

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek