Kniha návštěv

Naše cesta kurzem rodinného psa.

Lenka a Bailey | 31.08.2020

Kurz rodinného psa jsem začala navštěvovat cca před rokem a čtvrt.
Vím, že si asi řeknete, že je to dlouhá doba...ALE!!!...
Pořídila jsem si australského ovčáka, který byl dost psychicky nevyrovnaný a se kterým se nedalo vyjít takřka z baráku. Štěkal a dělal scény naprosto na vše (od leticiho sáčku na zemi, po auta, na lidi, cyklisty, zvuky. .prostě vše). Nedokázal udržet pozornost ani být chvilku v klidu. Každá vycházka pro mě byla utrpením a veřejnou ostudou. Aby toho nebylo málo, otěhotněla jsem a věděla, že pes musí buď pryč nebo se do výcviku musíme pořádně zakousnout.
A tak jsem šla na kurzy rodinného psa.
Dodnes si vzpomínám na první hodinu kdy jsme s Baileym byli v koutě na plentách daleko od psů a on jen štěkal, tahal a nebyl schopný se soustředit na hračku ani pamlsek natož na mě.
Dnes díky kurzům je Bailey schopný cvičit mezi psy, jít do města, popojet autobusem a s naší malou vychází naprosto ukázkově.
Určitě jsou super i teoretické hodiny, kde je skvělá možnost si zkusit být na chvíli psem a tak je i lépe pochopit. Nemají to s námi totiž také vůbec jednoduché.
Všem kdo chce mít ze psa parťáka a nechce cvičit psa pomocí trestů (protože vy byste chtěli být parťákem někomu, kdo vás jen řeže, nadává vám a nikdy vás nepochválí?), jedině doporučuji!
P.S: Děkujeme s Baileym za trpělivost a strávený čas s námi. :-)

Teoretická hodina

Petra a Nero | 03.08.2020

Minulý týden jsem se zúčastnila teoretické hodiny. Určitě mi hodně pomohla v tom, jak jinak je možné pracovat s Nerem. Teorii doprovázely i praktické ukázky, což bylo super.
Na konci jsem si to vyzkoušela na "vlastní kůži". Nóóó po pravdě, šlo to, ale dřelo to, a výsledek: všichni se pobavili.
Současně jsem se mohla zeptat na cokoli a vždy jsem dostala odpověď.

Jinak pravidelně chodíme každou sobotu dopoledne na cvičák. Hodina uteče jako voda. Někdy je to sice boj, já chodím domů unavená fyzicky a Nero psychicky. Zřejmě se mu tam ale líbí, protože pokaždé, když jdeme do lesa a blížíme se k hale, tak zahne směr plenty.

Musím oběma holkám - Martině i Jarušce - poděkovat za vstřícnost, trpělivost a lidskost.

Těšíme se na každou hodinu a pokud by bylo ještě něco během týdne, určitě nebudeme chybět.

Pokud chcete vědět, jak na to, vřele doporučuji.

Víkend se psy 15.-16.9.2018

Jitka & Lonty a Naty & Fela | 19.09.2018

Znovu jsem se s Lontym zúčastnila "psího kempu" a tentokrát jsem vzala i druhou část naší smečky - dceru s její fenkou.
Takže to měl Lonty náročnější a i přesto jsme to zvládli báječně. Mnohem blíž k psům než minule a přitom velmi krásně pracoval.

Opět jsme si hráli na psy, což je vždy velmi objevné a šokující, jak to těm mazlíkům ztěžujeme... A oni nás i přesto bezmezně milují :-)

Naty si to taky užila a s Felou byly báječně sehraná dvojka.
Dětičky nás taky naučily pár psích kousků a my dospěláci jsme měli co dělat, abychom je zmákli ;-)

Kdo si chce užít víkend se svým psem a třeba i dětmi a vylepšit si vzájemné vztahy, tak jsou víkendy pořádané Martinou a Jarkou správnou volbou!!! Mohu jen doporučit :-)

Tak zase příště na štěkanou! :-P
Jitka & Lonty a Naty & Fela

hodiny poslušnosti

Zuzana a Caira | 16.07.2018

Od třech měsíců věku naší fenky jsme chodily na hodiny poslušnosti na nejmenovaný cvičák. Po roce práce nám bylo řečeno , že náš pes je nevychovatelný. Nyní jsme dostali tip na hodiny u paní Martiny a Jarušky. Hned po první hodině byli vidět pokroky v chování naší fenky. Po několika hodinách poslušnosti, které máme zatím za sebou jsou vidět velké pokroky. Vřele doporučuji všem.

Víkend se psy

Simča + Theodor a Bunny | 18.06.2018

Zúčastnila jsem se víkendového výcviku s mým tříletým Biewer parťákem Theodorem a 12-ti týdenním štěnětem. Byl to víkend plný skvělých zážitků který překonal všechna moje očekávání.

Nejvíce jsem ocenila hry při kterých jsem si zkusila jaké to je být svým psem. Nechyběla ani základní poslušnost a "opičí dráha" :). K tomu všemu jsem poznala partu skvělých pejskařů.

Navštívit hodiny Martiny a Jarky doporučuji všem, kteří chtějí aby se jejich pes stal parťákem na celý život a především chtějí svému psovi porozumět.

Já, Theodor i Bunny už se moc těšíme na příště! :)Víkend se psy 9.-10.6.

Jitka & Lonty | 14.06.2018

Já jsem si to nazvala psí kemp ;-)
Mám reaktivního "ovčouna" na téměř vše nové - zvuky, pohybující se věci a reakce na psy na vodítku nebudu snad ani komentovat ;-) ale doma je to zlaté zvíře! Jen jsem si ještě před měsícem neuměla představit, že bychom mohli na psí kemp vyrazit...
Jarka s Martinou si nás vzaly trochu víc do práce, tedy hlavně mě, co si budeme povídat... No a my se s nimi na kemp vydali a zvládli jsme to bravurně. Lonty se choval naprosto ukázkově a já se naučila lépe číst jeho řeč těla a případné "výpady" rychleji zatrhnout nebo jim předejít.
Velmi objevné pro mě bylo, když jsem se vžila do role psa při jedné hře a zjistila jsem, jak moc to Lontymu komplikuju...
Tak moc mě kemp "nakopl", že jsme v úterý šli sami cvičit jízdu busem a zmákli jsme to skvěle - cesta tam 2 stanice v poloprázdném autobusu, cesta zpět 3 stanice v narvaném busu a super!
Už teď se těšíme na další psí kemp a Rozince s Willim vezmu parťačky Naty a Felu ;-)
Jarko a Martino, děkuji za Vaši práci a neskonalou morální podporu!!!
Kdy že bude další kemp??? :-P
Na viděnou na cvičáku!
J&L

Víkend se psy v Chrustenicích

Míla + Wallie | 12.06.2018

Poprvé jsem zažila s Wallie přespat někde jinde než doma a zároveň jsme byly dva dny v kolektivu dalších lidí a psů.

Jak to zhodnotit stručně a jasně? No prostě to byla paráda, super, naučila jsem se plno věcí, ověřila si, že když člověk ví jak na to, tak dokáže s pejskem cokoliv.
A parta, která se tam sešla? Nemohla jsem si přát nic lepšího, bylo to holky parádní a díky Vám všem za to! A přiznání na konec.. i na slzičky štěstí došlo :-) :-).

Marti a Jarko, děkuji za opravdu skvělý víkend, za vaší trpělivost a za vše co jste pro nás připravily. Už teď se těším na další setkání.

Míla

Víkendovka 9-10.6.18

Róza a Will + Štěpka a Ernie | 11.06.2018

Cvičení v sobotu a v neděli mne posunulo dál než jsme čekala. Mám zase nové pohledy na výcvik a lépe se mi chápe, jak moc je třeba psovi pozitivně označovat, co bych chtěla, aby dělal.


Róza přijela absolutně nadšená a Will zase absolutně unaven. Všichni jsme si vyzkoušeli spoustu věcí - především na sobě. Myslím, že jako skupina pejskařů jsme v kempu ukázali, že jsme kultivovaní, psy máme pod kontrolou.

Děkuju za super zážitky a dva skvělé dny.
Š + R

Víkendový pobyt

Štěpánka + Ernie | 16.09.2017

Dnes nedorazíme, Ernie je na atb (angína).

Dívala jsme se, kde bychom mohli být na víkendovku a napadlo mne: Kemp Džbán (v Praze), kemp ve Veltrusích (jak se říkala na hodině) a místo, kde máme v neděli klubovku - Pesopark (Praha 10 Unhříněves), bez přespání by se možná dala dohodnout hala u VIP Pets ve Studeněvsi u Slaného - tam jsem byla na tréninku handlingu. Cvičení zdar a haf.
ŠN

Teoretická hodina

Radka a Jasmina | 25.05.2017

13. 6. jsme se zúčastnily teoretické hodiny. Líbilo se mi střídání teorie a praxe - to co jsme se dozvěděli, jsme rovnou vyzkoušeli v praxi. Nejužitečnější mi přišel např. nácvik vcházení do dveří. Pro Jasmin bylo dopoledne trochu moc dlouhé a únavné, i když panička by klidně vydržela i déle. Děkuji za přínosné dopoledne i za klasický "cvičák", jste moc fajn, vždycky se těšíme.

<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek