Co se skrývá pod názvem

„Kurz základní poslušnosti“?

Jak jsme již uvedli v úvodu, jde nám hlavně o to, aby souhra pes a psovod byla řekněme co nejbáječnější, nejužší, zkrátka abyste se stali pro svého čtyřnohého miláčka tím nejzajímavějším na celém světě. Proto páníčkům pomáháme s tím, aby našli cestu, jak co nejlépe svého čtyřnohého kamaráda motivovat, aby byla jeho výchova i výcvik na dobré cestě toho dosáhnout. S pejsky kromě běžných povelů jako je sedni, lehni, chůze u nohy, odložení…….cvičíme i to, s čím se setkáváte v běžném životě. Je krásné, když si pes na povel lehne, sedne…zkrátka když pracuje „jako hodinky“, ale pokud to zvládá jen doma nebo pouze v klidovém prostředí, je to jen poloviční úspěch.  Je stejně důležité, aby se váš pes uměl chovat i v situaci, kdy k vám přijde třeba známý a chce vám podat ruku a přitom nemít psa až na hlavě, když chcete vystoupit z auta a přitom se nestrkat se psem, který má zrovínka totéž v úmyslu …... k tomu všemu směřuje naše cvičení.

 

Kdy s pejskem nejlépe začít???

Nejideálnější je, vychovávat pejska už s příchodem do rodiny. Do kurzu přicházejí nejen štěňátka, která by měla být  po očkování, ale i pejskové starší. Jsou to například páníčkové s pejsky z útulků, případně ti, co časem usoudili, že z jejich čtyřnohého kamaráda vyrůstá „neřízená střela v podobě pubertálního výrůstka“ a chtějí to napravit. V tomto případě platí čím později se začne, tím více chyb budete muset odbourávat a tím více práce vás čeká. Důležité je ale::: Nevzdat to!

 

Jaké skupiny cvičí???

Ve skupině cvičí nejen štěňátka, ale i pejskové starší. Dnes velmi populární „školky pro štěňátka“ jsou dejme tomu dobrým začátkem, ale my upřednostňujeme to, aby se pejskové uměli chovat i ke starším „kolegům“. Koneckonců… jak se chovat mezi štěňaty se učí již od prvního okamžiku společně se svými sourozenci z vrhu. Poté navazujeme v kurzech na tyto základy, kde se setkávají nejen se stejně starými, ale i staršími pejsky. Vždyť ani na ulici nebudou potkávat samá štěňata….. Kromě toho necvičíme jen s malými plemeny, ale i s velkými. I s tím je důležité, aby se čtyřnozí mazlíčkové seznámili.

 

Kdy a kde cvičíme???

Cvičíme v Kladně Rozdělově 238. ZKO U Zvonečku, a to sobotu dopoledne (přesná hodina je stanovena dle pokročilosti ..... začátečník, pokročilý). 

 

Co si vzít na hodinu??

  • je nutné přinést platný očkovací průkaz - pouze na první hodinu
  • pamlsky pro pejska (nedoporučujeme granule, kterým pejska denně krmíte) – mnohem lepší je, si přinést pamlsek, kterým pouze odměňujete a je oblíbenou pochoutkou vašeho miláčka
  • hračku, nejlépe uvázanou na špagátku (neměl by být režný - s ohledem na možné zranění pejska)
  • vodítko (ne samonavíjecí – abychom se vyvarovali jakéhokoliv úrazu)

 

Jak dlouho trvá kurz?

Kurz trvá 10 hodin. Před zahájením kurzu se setkáme na individuální hodině.