Z potrhlého potížisty Rodinným psem

Markéta | 08.08.2022

Paní Svobodové a Ederové jsem velice vděčná za jejich individuální, empatický a trpělivý přístup nejen k psovi, ale i k psovodovi.
Na lekce jsem dorazila s naším, řekněme bláznivým, labradorem, u kterého jsme prošvihli výchovu v tom nejdůležitějším pubertálním čase. Vyhýbali jsme se mnoha situacím, za psem jsem vlála jako hadr na holi, pes mě nevnímal, já byla emočně na dně.
Očekávala jsem běžný kurz - základní povely apod. Velice mě ale překvapilo, když si nás obě paní vzaly pod svá křídla a zaměřili jsme se na problém od jádra pudla - pracovali na zklidnění psa, aby se nechoval jako nespoutané pometlo, aby mě vnímal a dokázali žít v souhře, to vše hravou formou. Učíme psa zaměstnat hlavu, a já se učím zachovat chladnou hlavu.
Paní umí profesionálně odhadnout temperament psa a vhodně přizpůsobit styl výcviku, poradí i s řešením provozních situaci (např. pes štěká na lidi, vylítává z kufru auta jako kapr z rybníka, vyšiluje při návštěvách...).
Po 9 lekcích na Rodinném psu a zařazení nových znalostí do běžného života i tréninků v terénu máme doma vskutku rodinného labradora, se kterým se nebojíme jet na výlet, projít okolo jiného psa, nevyhýbáme se běžným denním situacím, a celá domácnost je tak mnohem více šťastná.

Zde jim na výcviku skutečně záleží.
Děkuji za Vás čas a dobrá srdce

Markéta s rodinou a Bárny

Přidat nový příspěvek